top of page
  • Facebook Social Icon

   Bizden Haberler

DUYURU - DX Çağrı İşaretlerinin İptali Hk.

Değerli Tango Romeo DX Kulübü Üyelerimiz.

Bilindiği üzere; Tango Romeo Uluslararası Serbest Band DX Kulübüne üye olmanın ve DX Çağrı İşareti sahibi olmanın öncelikli şartı; tahsisi yapılan Çağrı İşareti ile DX çalışıyor olmaktır.

Kulüp DX Çağrı İşareti geçerlilikleri, istasyonların yıllık DX QSO performansı ve geri bildirimlerine bağlı olarak Yönetim tarafından her yıl sonunda tekrardan değerlendirmeye alınmaktadır.

Istasyonlar; kendilerine TR DX Çagrı İşareti tahsis edildiği tarih itibariyle, her bir yıl dönemi için en az bir (1) DX QSO gerçekleştirmeleri, gerçekleştirilen QSO video kaydı veya QSO neticesinde edinilen QSL kartını ibraz etmekle mükelleftirler.

Daha önce Kulüp DX Çağrı İşaretine sahip olan, ancak kendilerine tanınan (30.06.2020 tarihine kadar olan) geribildirim süresi içinde, geçmiş döneme ait, TR Çağrı işareti ile gerçekleştirilen QSO'lar neticesinde edinilmiş QSL kartı ya da QSO Loglarını ibraz edemeyen istasyonların çağrı işaretleri geçerliliği ve DX Kulübü üyelikleri askıya alınmıştır.

Bu minvalde; "BENİM ÇAĞRI İŞARETİM GEÇERLİMİ" sorusunun cevabı; DX çalışmış olup ve Süresi içinde geri bildirimde bulunduysanız "EVET", DX çalışmamış olduğunuz için geri bildirimde bulunamadıysanız "HAYIR" dır.

Tahsisleri iptal edilen Çağrı İşaretlerine bir (1) yıl süre ile, yani 30.06.2021 tarihine kadar bloke konmuş olup; bu bağlamda ilgili işaretlerin frekanslarda ve internet ortamında kullanılmaması gerekmektedir.

Bu işaretler ilgili tarih (30.06.2021) sonrasında, Kulüp ve Ülke adına DX çalışma taahütlerine binaen, öncelik daha önceki sahipleri olmak üzere ve TR Yönetimi tarafından yapılacak değerlendirme ile, özel işaret talebi gözetmeden ve listedeki sıralamaya göre tekrardan tahsis edilebilecektir.

Yapılan uygulamanın anlam ve sebebinin anlaşılmış olması ümidiyle.

Please reload

CB.jpg
PMR446.png

Tango Romeo - Lisans Gerektirmeyen Elektronik Haberleşme Teknolojileri Derneği Alt Kulüpleri oluşturulmaya ve üye kayıtları alınmaya başlanmıştır.

Please reload

DX Kulübümüze ait www.tangoromeodx.org ve DX üyelerimizin E-Posta adreslerinin teraldığı www.tangoromeodx.club adreslerinden sonra şimdi de www.trdx.org yayında. Tüm TRDX cilere hayırlı olsun.

Please reload

bottom of page